Çeçen İhtiyar Heyeti’nde Değişim

Çeçen İhtiyar Heyeti’nde Değişim

Avrupa’daki Çeçen diasporası mensuplarınca sürgündeki Çeçen toplumunun karşılaştığı problemlere ve anlaşmazlıklara çözüm bulmak, Çeçen adet ve görenekleri ile Çeçen dilinin yaşatılması için çalışmalar yapmak amacıyla kurulan “Çeçen İhtiyar Heyeti”, 28 Kasım 2015 Cumartesi günü akşamı internet üzerinden online bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda sağlık problemleri nedeniyle Denelbek Askhabov’un görevini devretmesi konusu görüşüldü. Yönetim kurulu üyeleri tarafından başkanlık için Almanya’da ikamet eden Akhmed Dokudayev önerildi. Yapılan oylamada, oyların büyük çoğunluğunu elde eden Akhmed Dokudayev, “Çeçen İhtiyar Heyeti”nin yeni başkanı oldu.

Toplantının katılımcıları, eski başkan Denelbek Askhabov’a içten şükranlarını sunarken, bir an önce sağlığına kavuşmasını ümit ettikleri Askhabov’un organizasyon ile aktif işbirliğini devam ettirmesini dilediklerini ifade ettiler.

Her geçen gün biraz daha karmaşık bir hal alan uluslararası alanda, “Avrupa’daki Çeçen İhtiyar Heyeti”nin aktif bir şekilde faaliyet göstermesinin çok önemli olduğunu dile getiren yönetim kurulu üyeleri, bu bağlamda yeni başkanın hedefler doğrultusunda hareket etmesini beklediklerini dile getirdiler.

Bir teşekkür konuşması yapan yeni başkan Akhmed Dokudayev, beklentileri boşa çıkarmayacağını ve yönetim kurulunun amaçları doğrultusunda elinden gelen her türlü çabayı göstereceğini ifade etti.

© Ickerya.com

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.