Kukla Rejim Maaşları da Çalıyor

Kukla Rejim Maaşları da Çalıyor

İnsan hakları örgütü “Memorial” tarafından 27 Ocak 2016 günü yayınlanan bir rapora göre, Rus işgali altındaki Çeçenya’da kurulan Kremlin yanlısı kanlı rejim Mayıs 2015’ten bu yana maaşların 1/3 ‘ ünden daha az bir tutarı ödüyor, geri kalanına ise koyuyor.

Rus işgali altındaki Çeçenya’nın Şelkovski bölgesinden çalışanlar, “Memorial”a yaptıkları başvuruda, Mayıs 2015’ten bu yana maaşlarının %30’undan daha azının kendilerine ödendiğini, geri kalan miktara ise bağış adı altında el konulduğunu bildirdi. Yazılı beyanlara göre çalışanlar maaşlarının tamamını almış gibi çeşitli evrakları imzalamaya zorlanıyorlar, ancak kendilerine ödenen miktarlar maaşlarının %30’u dahi etmiyor. Bu uygulamaya karşı kimi kime şikayet edeceğini bilemeyen hak sahipleri, olası şikayet halinde ise kukla rejimin silahlı haydutlarından eziyet görmekten korkuyor.

İşgal altındaki Çeçenya’nın bu bölgesinde kukla rejimin ödemelerle ilgili biriminin başında Mayıs 2015’ten bu yana, Boris Nemtsov cinayetinde adı geçen silahlı Kadirovitslerden Ruslan Geremeyev’in kız kardeşi Khedi Geremeyev bulunuyor. Bu klanın üyelerinden Süleyman Geremeyev’in Rusya Federasyonu Konseyi Senatörü olduğu, Vakha Geremeyev’in de kukla rejimin Şelkovski bölgesindeki sözde İçişleri Bakanlığı biriminin başında olduğu biliniyor.

© Ickerya.com

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.