Başbakan Zakayev’den Türkiye’ye Taziye Mesajı

Başbakan Zakayev’den Türkiye’ye Taziye Mesajı

İstanbul Atatürk Havalimanı’nında 28 Haziran 2016 Salı günü akşam saatlerinde gerçekleştirilen terörist saldırı nedeniyle, Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Başbakanı Akhmed Zakayev, bugün sabah saatlerinde, Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine gönderdiği bir telegraf ile Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türkiye halkına yönelik bu barbar terörizm hareketini şiddetle kınadı.

Başbakan Akhmed Zakayev mesajında saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dilerken, Türkiye Cumhuriyeti devletinin düşmanlarının böylesine alçakça saldırıların ülke yöneticilerinin Türkiye’yi korumalarını ve uluslararası arenada Türkiye’nin çıkarlarını savunmalarını engelleyemeyeceği gibi, Türkiye halkının da cesaretini kıramayacağını vurguladı.

Çeçen Cumhuriyeti İçkerya hükümeti Bakanlar Kurulu Başkanı Akhmed Zakayev mesajında ayrıca şu ifadelere yer verdi: “Rusya’nın, Çeçenya’da ve Sovyetler Birliği’nin diğer eski bölgelerinde uyguladığı harp taktiklerini Türkiye’de de uygulayabileceği konusunda uyarmıştık. Bugün Putin’in ‘Türkiye’ye yönelik turizm ambargosunu kaldıracaklarına’ yönelik açıklamaları, Rus gizli servislerinin gelecekte bu tip saldırılardan kaçınacağı manasına gelmektedir”.

Taziye mesajı, Başbakan Zakayev’in, tüm Çeçen halkının bu saldırıdan zarar görenlerin ve yakınlarının acılarını paylaştığını belirtmesiyle son buldu.

© Ickerya.com

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.