Çeçen Gençlerden Çeçen Muhacirlere Yardım Çağrısı!

Çeçen Gençlerden Çeçen Muhacirlere Yardım Çağrısı!

Çeçen Gençlik Koordinasyon Komitesi yayınladığı bir çağrı metni ile bir süredir insanlık dışı koşullarda Belarus – Polonya sınırında bekleyen yaklaşık 3 bin Çeçen sığınmacı için maddi yardım talebinde bulundu.

Kıymetli Hemşerilerimiz ve Dostlarımız,

Her gün onlarca Çeçen, çeşitli nedenlerle savaşsız daha iyi bir gelecek için Rus işgali altındaki Çeçen topraklarını terk etmek zorunda kalmaktadır. Ne var ki, son bir yıl içerisinde hemşerilerimizin Avrupa Birliği sınırlarından içerisi girmeleri çok zor bir hal almış durumdadır. Öyle ki, şu anda Belarus – Polonya sınırında yaklaşık 3 bin Çeçen, sığınma talebinde bulunmak için Polonya’ya geçmek amacıyla beklemekte ama Polonya’ya kabul edilmemektedirler. Bu Çeçenler ellerindeki tüm malvarlıklarını sınırı geçmek için gün aşırı yaptıkları denemelerde harcayarak bitirmiş ve artık oteller yerine sınır yakınında kurdukları çadırlarda ya da tren istasyonlarında geceler hale gelmiştir. Kış mevsiminin de gelmesiyle burada sayıları her geçen gün artan hemşerilerimizin durumu alarm vermektedir. Yanı sıra Çeçen sığınmacılar arasında hasta ve acil tedavi ihtiyacı içerisinde olanlar da bulunmaktadır.

Yıllar önce aynı güzergahı izleyerek Avrupa’nın değişik ülkelerine ulaşan ve yaşadığımız zorlukları halen hatırlayan bizler, Çeçen Gençlik Koordinasyon Komitesi olarak, Belarus – Polonya sınırında mahsur kalan çaresiz hemşerilerimize yardım etmemizin elzem olduğuna inanmaktayız. Bu bağlamda, yönetim kurulumuz ve üyelerimiz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz istişarelerde buradaki Çeçen sığınmacılara finansal yardımda bulunmanın en doğru yöntem olduğuna karar kılmış bulunmaktayız.

Açlık ve soğukla mücadele ederek hayatta kalmaya çalışan bu Çeçen sığınmacılara yardım etmek hepimizin sorumluluğundadır. Gönlünüzden geçen, maddi gücünüzün yettiği tutar her ne ise bu yardım hareketine katılın, yeter ki bu çığlığa kör ve sağır kalmayın!

Toplanan tutar ve ulaştırılan yardımlara ilişkin tüm detaylara sosyal ağlar üzerindeki hesaplarımızdan erişilebilecektir. Banka hesap bilgileri aşağıda yer aldığı üzeredir:

Hesap Sahibi: Chechen Youth Association (Norveç)
Banka Hesap Numarası: 1215033456651 ($ USD)
Swift No: DNBANKOKKXXX

Saygılarımızla,
Çeçen Gençlik Koordinasyon Komitesi

© Ickerya.com

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.