Uluslararası Konferans İçin Organizasyon Komitesi

Uluslararası Konferans İçin Organizasyon Komitesi

Çeçen Cumhuriyeti İçkerya hükümeti Bakanlar Kurulu Başkanı Akhmed Zakayev, 1997 yılında imzalanılan Rusya Federasyonu ve Çeçen Cumhuriyeti İçkerya devletleri arasındaki Barış Anlaşması’nın 20.yılı münasebetiyle bir uluslararası konferans düzenlenmesi hususunda bir organizasyon komitesinin kurulmasına dair bakanlar kurulu kararını yayımladı.

Esirgeyen ve Bağışlayan Allah’ın Adıyla!

KARARNAME

No.20                                                                                                                                                               29.03.2017

Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Bakanlar Kurulu’nun 17.02.2017 tarih ve 19 numaralı kararnamesini takiben, “12 Mayıs 1997 Barış Anlaşması : Rus – Çeçen Çatışmasının Çözümünün Temeli” konulu uluslararası konferansın düzenlenmesi için, Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Anayasası’nın 79., 80. ve 81. maddelerine uygun olarak bakanlar kurulu aşağıdaki kararları almıştır:

1. “12 Mayıs 1997 Barış Anlaşması: Rus – Çeçen Çatışmasının Çözümünün Temeli” başlıklı uluslararası bir konferansın organize edilmesi için aşağıda üyeleri gösterilen bir komisyon kurulacaktır.

2. Organizasyon Komitesi:

A. Saiyeva, Organizasyon Komitesi Başkanı
A. Ortkhanov
E. Şeripov
R. Takhayev
M. Murtuzaliyev
M. Taramov
Kh. İskhanov
Kh. Bakayev
A. Özdeş

3. Organizasyon Komitesi, uluslararası konferansın hazırlıkları için bir çalışma planı hazırlayacak ve onaylanmak üzere Bakanlar Kurulu’na sunacaktır.

4. Ekonomi ve Finans Bakanı Magomed Murtuzaliyev’de bu plana uygun olarak uluslararası konferansın organize edilebilmesi için gerekli fonu bularak temin edecektir.

5. Kararın yerine getirilmesinden ÇİC Bakanlar Kurulu I. Başkan Yardımcısı Alim-Paşa Soltıkhanov sorumlu olacaktır.

6. İş bu karar yayımlandığı andan itibaren yürürlüğe girecektir.

Akhmed Zakayev
ÇİC Bakanlar Kurulu Başkanı

© Ickerya.com

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.