Başbakan Akhmed Zakayev’den Kurban Bayramı Tebriği

Başbakan Akhmed Zakayev’den Kurban Bayramı Tebriği

Kurban Bayramı münasebetiyle Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Bakanlar Kurulu Başkanı Akhmed Zakayev bir tebrik mesajı yayınladı.

Başbakanımız Sayın Akhmed Zakayev’in Fahri Konsolosluğumuz tarafından Türkçe’ye tercüme edilen mesajının tamamı aşağıda yer almaktadır:

Esirgeyen ve Bağışlayan Allah’ın adıyla!

Evrenin yaratıcısı ve alemlerin Rabbi olan Yüce Allah’a hamd-ü senalar olsun. Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa’ya, aline, ashabına ve ihsan şuuruyla ahiret gününe kadar onlara ittiba eden salih kullara salat-ü selamlar olsun.

Sevgili Kardeşlerim ve Kıymetli Hemşerilerim!

Kurban Bayramı, Müslümanlar açısından büyük bir öneme haiz olan dini günlerdendir ve hac farizasının bitişini temsil etmektedir. Bu mealde sizlerin ve ailelerinizin bayramını tebrik ediyorum.

Allah’ın rahmeti ve selamı üzerine olan Peygamber efendimizin yolundan sapmadan Müslüman aleminin bu büyük bayramını en içten ve saf duygularımızla kutluyoruz.

Hükümetimiz ve şahsım adına, yüce Allah’tan halkımıza özgürlüğünü ve bağımsızlığını geri vermesini, böylelikle anavatanımıza çabucak geri dönme imkanı doğması için dua ediyorum. Allah Teala’dan halkımız için daha fazla sabır ve birlik niyaz ediyor, zulüm ile dünyanın dört bir yanına savrulmuş kardeşlerimizi yeniden biraraya getirmesini diliyorum.

31.08.2017

Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Bakanlar Kurulu Başkanı
Akhmed Zakayev

© Ickerya.com

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.