Başbakan Zakayev’den Ramazan Bayramı Tebriği

Başbakan Zakayev’den Ramazan Bayramı Tebriği

Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Bakanlar Kurulu Başkanı Akhmed Zakayev, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayınladı.

Başbakanımız Sayın Akhmed Zakayev’in Konsolosluğumuz tarafından Türkçe’ye tercüme edilen tebrik mesajı aşağıda yer almaktadır:

Esirgeyen ve Bağışlayan Allah’ın adıyla!

Allah’ın rahmet ayı olan kutlu Ramazanı tamamladık. Allah’ın elçisi peygamberimiz (Allah’ın selamı ve selameti üzerine olsun) “Ramazan geldiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur” diye buyurmuştur.

Kutsal Ramazan Ayı’nın sona erip, nurlu Fitr Bayramı’nın başlaması münasebetiyle sizleri ve ailelerinizi tebrik ediyorum.

Yüce Allah’ın lütfuyla bu nurlu bayramı kutlamaya eriştik, her ne kadar anavatanımızdan uzakta olsak bile, ne düşman tarafından alt üst edilen vatanımızı, ne de Çeçen Cumhuriyeti İçkerya’nın bağımsızlığını ve özgürlüğünü savunurken hayatını kaybeden şanlı evlatlarımızı (şehittirler inşaAllah) bir an için bile unutmadık. Yüce Allah’tan kutsal Ramazan ayına müteakip bizlere anavatanımızda barış ve dirlik vermesini diliyoruz. Şüphesiz Allah’ın merhametine sığınıyor ve halkımızın asırlardır devam eden Rus tiranlığından kurtularak bağımsız bir devlette yaşayacağına inanıyoruz.

Yüce Allah, dünyanın dört bir yanına savrulmuş muhacirlerimize yardım etsin ve özgür vatanlarına güvenle geri dönmeyi nasip etsin! Yüce Allah bizlere özgürlük ve topraklarımızdaki diğer tüm uluslardan insanlarla barışçıl biçimde yaşamayı ve kutsal cennete giden doğru yolda yürümeyi nasip etsin.

Dala markhanaş qobal doyla wayn makhkakhoyn a, masso a busulba nekhan a! Dala t1edog1uçu şarah markhiyn butt khaba mogşalla a, parg1ato a loyla wayna! Amin.

15.06.2017

Akhmed Zakayev
Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Bakanlar Kurulu Başkanı

© Ickerya.com

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.