Abdurakhman Avtorkhanov’un Doğumunun 110. Yılı İçin Uluslararası Konferans

Abdurakhman Avtorkhanov’un Doğumunun 110. Yılı İçin Uluslararası Konferans

Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Bakanlar Kurulu Başkanı Akhmed Zakayev, daha önce oluşturulan organizasyon komitesinin hazırladığı planı onaylayarak Sovyetolog Çeçen tarihçi Abdurakhman Avtorkhanov’un doğumunun 110. yılı nedeniyle uluslararası bir konferans düzenlenmesine yönelik kararını açıkladı.

Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Türkiye Fahri Konsolosluğu tarafından Türkçe’ye tercüme edilen kararnamenin tamamı aşağıda yer almaktadır :

Esirgeyen ve Bağışlayan Allah’ın Adıyla!

No.4                                                                                                                                                                                         30.10.2018

Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Bakanlar Kurulu’nun 12.08.2018 tarih ve 3 numaralı kararnamesiyle bağlantılı olarak, ünlü tarihçi ve siyaset bilimci Abdurakhman Avtorkhanov’un doğumunun 110.yıl dönümü münasebetiyle uluslararası bir konferans tertip edilmesi hakkında Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Bakanlar Kurulu, ÇİC Anayasası’nın 78, 80 ve 81. maddeleri ışığında aşağıdaki kararları almıştır :

1. A.Avtorkhanov’un Doğumunun 110. Yılına Adanmış Uluslararası Konferans için oluşturulmuş Organizasyon Komitesi’nin (Ek’te) sunduğu plan onaylanmıştır.

2. Organizasyon Komitesi’nin planına uygun faaliyetlerin yerine getirilmesi için tüm bakanlıklar, devlet birimleri, ÇİC hükümeti temsilcileri ve fahri konsolosları üzerlerine düşen görevleri alacaktır.

3. Organizasyonun teşkili için ilgili bakanlıklar ve devlet birimleri çalışma planının 3, 4 ve 5. paragraflarında açıklanan çalışmaları yerine getirecektir.

4. Çalışma planının 3, 4 ve 5. paragraflarında açıklanan çalışmaların yerine getirebilmesi için Ekonomi ve Finans Bakanlığı gerekli fonları temin edecektir.

5. Çalışma planının 6. paragrafında açıklanan çalışmaların gerçekleştirilmesinden ÇİC Almanya Fahri Konsolosluğu ve Münih Konsolosu sorumlu olacaktır.

6. Bu kararın yerine getirilmesinden Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Bakanlar Kurulu I. Yardımcısı Alim-Paşa Soltıkhanov yetkili kılınmıştır.

7. İş bu karar yayımlandığı anda yürürlüğe girecektir.

Akhmed Zakayev
Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Bakanlar Kurulu Başkanı

© Ickerya.com

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.