Başbakan Zakayev Gürcistan’ın Yeni Devlet Başkanı Zurabişvili’yi Tebrik Etti

Başbakan Zakayev Gürcistan’ın Yeni Devlet Başkanı Zurabişvili’yi Tebrik Etti

Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Bakanlar Kurulu Başkanı Akhmed Zakayev, 28 Kasış 2018 günü gerçekleştirilen seçimleri kazanarak komşu ülke Gürcistan’ın ilk kadın Devlet Başkanı olan Salome Zurabişvili’yi gönderdiği bir mesaj ile tebrik etti.

Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Türkiye Fahri Konsolosluğu tarafından Türkçe’ye tercüme edilen Başbakanımız Sayın Akhmed Zakayev’in tebrik mesajı aşağıda yer almaktadır :

Çeçen Cumhuriyeti İçkerya hükümeti adına, eski ve şanlı bir tarihe sahip essiz bir ülke olan Gürcistan’a Devlet Başkanı olarak seçilmeniz münasebetiyle sizi en içten ve kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

İnaniyoruz ki, liderliğiniz altında Gürcistan Cumhuriyeti uluslararası arenadaki konumunu güçlendirecek ve ülkenizde istikrarı terakki ederek Gürcistan halkının refah seviyesini yükseltecektir. Gürcü halkının şahsınıza yönelik yüksek orandaki teveccühü ile, halkın tercihinin ülkede ekonomik, siyasi, kültürel ve ruhani gelişimlere yönelik umudunu ortaya koymaktadır.

Çeçen Cumhuriyeti İçkerya hükümeti için, Gürcistan Cumhuriyeti’nin istikrarlı ve güçlü bir ülke olması önem arz etmektedir.

Devletin başındaki isim olarak size çalışmalarınızda başarılar ve sağlık dilerken, kardeş Gürcistan halkına da barış ve refah dileklerimizi iletiyoruz.

Akhmed Zakayev
Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Bakanlar Kurulu Başkanı

© Ickerya.com

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.