SONY DSCÇeçen halkının tek meşru temsilcisi olan, Çeçen Cumhuriyeti İçkerya hükümeti, Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Parlamentosu’nun 14.11.2007 tarih ve 3-B sayılı kararına istinaen görevine başlamış olup savaş koşulları nedeniyle faaliyetlerini sürgünde devam ettirmektedir.

Çeçen Cumhuriyeti İçkerya hükümeti Bakanlar Kurulu:

Bakanlar Kurulu Başkanı: Akhmed Zakayev
Bakanlar Kurulu Başkanı I. Yardımcısı : Alim-Paşa Soltıkhanov
Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı: Said-Emin İbragimov
Dışişleri Bakanı: Aminat Saiyeva
Ekonomi ve Finans Bakanı: Magomed Murtuzaliyev
Kültür, Eğitim ve Bilim Bakanı: İnalbek Şeripov
Basın ve Enformasyon Bakanı: Adam Viskhanov
Devlet Bakanı: Abdul Ortkhanov

Devlet Komisyonları:

Başsavcı Yardımcısı: A.Bagaşev
Enformasyon Politikası Devlet Komitesi : Adam Batmanov
Devlet Arşiv Departmanı Başkanı: Anzor Maskhadov
Diaspora ile İlişkiler Departmanı Başkanı: Marat İlyasov
Dini İşler ve Şeriat Hukuku Komisyonu Başkanı: Huseyn Magomadov
Eğitim Hizmetleri Departmanı Başkanı: Raisa Batalova
Dalkhan Khojayev Beşeri Bilimler Enstitüsü Rektörü : Prof. Akhmed Alibekov
Kültür Departmanı Başkanı: Emilkhan Şeripov
Madalya ve Arma Komisyonu Başkanı: Sultan Rasulov
Spor Departmanı Başkanı: Ruslan Takhayev
Spor Departmanı Başkan Yardımcısı: Ruslan Abdurzakov
Ulusal Banka Başkanı: Khamzat Naşkhoyev
Ulusal Politika Komisyonu Başkanı: Sulim Yunusov
Vize ve Oturum İzinleri Departmanı Başkanı: S.Jamiyev

Asistanlar:

Bakanlar Kurulu Başkanı Asistanı: Akhmed Dokudayev
Bakanlar Kurulu Başkanı Asistanı: Aslambek Kekharsayev
Bakanlar Kurulu Başkanı Asistanı: Ziyavdi Beloyev
Bakanlar Kurulu Başkanı Halkla İlişkiler Asistanı: Mekkekhan Berdiyev

Yurtdışı Temsilcileri:

Avusturya Tam Yetkili Temsilcisi: İbrahim Nikarkho
Belçika Tam Yetkili Temsilcisi: Mayrbek Djakayev
Baltık Ülkeleri Tam Yetkili Temsilcisi: Aminat Saiyeva
Fransa Tam Yetkili Temsilcisi: Khazman Oumarova
İsveç Tam Yetkili Temsilcisi: Mayrbek Taramov
Kanada ve ABD Tam Yetkili Temsilcisi: Taus Taramov
Polonya Tam Yetkili Temsilcisi: Rubati Mitsayeva
Ukrayna Tam Yetkili Temsilcisi: Aslan Aliyev

Fahri Konsoloslar:

Almanya: Ekkahard Mass
Norveç: İvar Amundsen
Polonya: Adam Borowski
Türkiye: Ahmet Özdeş
Ukrayna: Aleksander Anoteleviç Kolomiytsev

ÇİC’nin İşgalden Kurtarılması için Devlet Komitesi

Bakanlar Kurulu Başkanı : Akhmed Zakayev
Başkan Yardımcısı :
Dışişleri Bakanı : Aminat Saiyeva
Devlet Bakanı :
Sekreter :

Üyeler:

1. Aliyev Aslan
2. Akhmayev İstamul
3. Akhmedov Musa
4. Dokudayev Ayubkhan
5. Djakayev Mairbek
6. İbragimov Magomed
7. İsmail Aykum Jaffar
8. Maskhadov Anzor
9. Murtazaliyev Umar
10. Nikarkho İbragim
11. Azamat Salamov
12. Takalaşev Magomed
13. Khalid Şamil
14. Khamid Umalt
15. Tsikmayev Akhmed
16. Erbiyev Şamil